Вторник, 01 Ноември 2022 17:30

Сборник „Капаните на града“

Сборник „Капаните на града“ Сборник „Капаните на града“

Сборникът „Капаните на града“, ново издание на Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“, е резултат от проведената през месец ноември 2021 година конференция с тема „Нематериално културно наследство: капаните на града“, организирана от катедра „Етнология“ на Пловдивския университет и създадения към нея „Център за изучаване на нематериалното културно наследство“.

Публикуваните изследвания насочват към преосмисляне на културното многообразие и „капаните“ в градска среда. Изследователският поглед е насочен към тези градски пространства, които, от една страна, наследяват исторически и културни пластове, но, от друга, са и места на живи наследства.

Сборникът представя богатство от проблематики, теоретични и аналитични подходи към градското наследство и паметта.