Покана за публична лекция
Публична лекция на проф. д-р Георги Минчев

Покана за публична лекция

Софийският университет „Свети Климент Охридски“ ви кани на публична лекция на проф. д-р Георги Минчев, преподавател в Лодзкия университет, Полша.

Кръгла маса „950 години от появата на най-ранния препис на Симеоновия сборник“

В Заседателна зала 1 в Ректората на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ се проведе кръгла маса, посветена на най-ранния препис на Симеоновия сборник, т.нар Светославов изборник или Изборник от 1073 г.

Девети международен колоквиум по старобългаристика

От 28 до 30 август 2023 г. Софийският университет „Свети Климент Охридски“ ще представи деветото издание на Международния колоквиум по старобългаристика, който беше възстановен през 2019 г. след двайсет и пет годишно прекъсване.

Покана. 950 години от появата на най-ранния препис на Симеоновия сборник
950 години от появата на най-ранния препис на Симеоновия сборник

Покана. 950 години от появата на най-ранния препис на Симеоновия сборник

Софийският университет „Свети Климент Охридски“ организира кръгла маса на тема „950 години от появата на най-ранния препис на Симеоновия сборник“.

„Матица хърватска“ в Историческия факултет на СУ

На 17 май 2023 г. в рамките на ННП „Развитие и утвърждаване на българистиката в чужбина“ с ръководител проф. дфн Анна-Мария Тотоманова и с активното съдействие на колегията на Историческия факултет на Софийския университет се проведе вечер, посветена на българо-хърватското историческо и културно сътрудничество.