Вторник, 01 Ноември 2022 17:30

Сборник „Капаните на града“

Сборникът „Капаните на града“, ново издание на Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“, е резултат от проведената през месец ноември 2021 година конференция с тема „Нематериално културно наследство: капаните на града“, организирана от катедра „Етнология“ на Пловдивския университет и създадения към нея „Център за изучаване на нематериалното културно наследство“.
Четвъртък, 27 Октомври 2022 10:33

Представяне на нови книги

Националната научна програма „Културноисторическо наследство, национална памет и обществено развитие“ с любезното съдействие на Държавния културен институт към Министъра на външните работи Ви кани на представянето на най-новите си издания:
Четвъртък, 27 Октомври 2022 08:37

Камък в/у камък

На 2 ноември от 18.00 ч. в Регионален етнографски музей – Пловдив ще се открие изложбата „Камък в/у камък“, посветена на каменните мостове в Родопите.
На 17 септември на площад Славейков Националната научна програма „Културноисторическо наследство, национална памет и обществено развитие“ се включи в европейската инициатива „Европейски ден на езиците“.
Специалисти от Института по математика и информатика на БАН представиха резултати от работата в изпълнение на Националната научна програма „Културно-историческо наследство, национална памет и обществено развитие“.
От 7 до 13 юни 2022 г. в гр. Созопол се провежда 48-ата международна конференция „Приложение на математиката в техниката и икономиката“. Събитието организирано от Факултета по приложна математика и информатика към Техническия университет в София.
За празника на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност на 25 май в град Битоля в Република Северна Македония се проведе прожекция на документалния филм „Пътят на светлината“, изработен от Националната научна програма „Културноисторическо наследство, национална памет и обществено развитие“.
На 18 април 2022 г. в София Тех Парк бяха представени резултатите от изпълнението на Националната научна програма „Културноисторическо наследство, национална памет и обществено развитие“, която се ръководи от Софийския университет „Св. Климент Охридски“ в партньорство с Българската академия на науките и още четири висши училища.
Страница 1 от 10