Излезе от печат сборник в чест на проф. Иван Йорданов – In honorem. Т. 6
Юбилеен сборник в чест на проф. Иван Йорданов

Излезе от печат сборник в чест на проф. Иван Йорданов – In honorem. Т. 6

Изданието е шести пореден том на поредицата In honorem на Факултета по хуманитарни науки при Шуменския университет.

Сборникът е посветен на 70-годишнината на Doctor honoris causa на Шуменския университет проф. д.и.н. Иван Йорданов и включва 48 статии от авторитетни български и чуждестранни изследователи в областта на сфрагистиката, археологията и историята.

Последният труд на проф. д.и.н. Иван Йорданов „Печати на византийската администрация в България (971–1118)“ беше представен на XII Международен симпозиум по византийска сфрагистика в Санкт Петербург през 2019 г.

Изданието е осъществено с подкрепата на Националната научна програма „Културноисторическо наследство, национална памет и обществено развитие“.