Вторник, 15 Юни 2021 13:00

Диалекти и Европейски лингвистичен атлас

Интервю с доц. Гаравалова от Института за български език Интервю с доц. Гаравалова от Института за български език За думите | Програма „Христо Ботев“, БНР

Интервю с доц. Гаравалова от Института за български език

Интервю на участници в Националната научна програма КИННПОР, които представят дейността си по Българското национално радио, програма „Христо Ботев“ в предаването „За думите“, с водещ Венета Гаврилова.

Говори доц. Илияна Гаравалова от Секцията по диалектология и лингвистична география на Института за български език, част от екипа, който е ангажиран да попълни бялото петно на мястото на българското езиково землище в Европейския лингвистичен атлас. Става дума и за дейността на научния екип в Националната научна програма „Културноисторическо наследство, национална памет и обществено развитие“ във връзка с диалектите и диалектната карта.

Медия