Вторник, 20 Септември 2022 19:35

КИННПОР участва в Европейския ден на езиците

КИННПОР участва в Европейския ден на езиците КИННПОР участва в Европейския ден на езиците

На 17 септември на площад Славейков Националната научна програма „Културноисторическо наследство, национална памет и обществено развитие“ се включи в европейската инициатива „Европейски ден на езиците“.

Участието на програмата, както и на Центъра за езиково обучение към СУ „Св. Климент Охридски“ и Института за български език към БАН, беше осъществено по покана на Държавния културен институт към министъра на външните работи.

Целта беше да се представи и промотира българския език и историческа памет по един съвременен и атрактивен начин и чрез промоционални материали, научни издания, филми, видеа, интерактивни карти и игри.