Международна работилница по епиграфика и сигилография

header-epigraphy
Събития
28 Октомври 2019 - 30 Октомври 2019
Място
Шуменския университет „Епископ Константин Преславски“
Прикачен файл

Между 28 и 30 октомври 2019 г. в Шуменския университет „Епископ Константин Преславски“ ще се проведе Международна работилница по епиграфика и сигилография, организирана от Софийския университет „Св. Климент Охридски“ със съдействието на Шуменския университет.

В събитието ще участват специалисти от различни академични институции в България, Германия, Северна Македония, Сърбия. Български и международни учени с интереси в областта на античните и средновековните надписи и печати, на тяхното разчитане, тълкуване като исторически и филологически извори и аналогово или дигитално публикуване, ще обменят опит и идеи.

Програмата на събитието можете да изтеглите от връзката "прикачен файл" по-горе.

Работилницата се организира от екипа на Софийския университет, в рамките на Националната научна програма „Културноисторическо наследство, национална памет и обществено развитие“, финансирана от Министерството на образованието и науката.

Всички дати

• от 28 Октомври 2019 до 30 Октомври 2019