Пътища на балканските зографи \ Roads of Balkan Icon-Painters

13 Октомври 2020 17:00
Зала „Проф. Марин Дринов“, БАН
Прикачен файл

В новото си издание „Пътища на балканските зографи \ Roads of Balkan Icon-Painters“ Институтът за изследване на изкуствата на БАН ще покаже богатството на балканските църковни стенописи от поствизантийския период. Представянето ще се състои на 13 октомври от 17.00 часа в зала „Проф. Марин Дринов“ на БАН. В книгата са описани и проучени 29 църкви и техните стенописи от България, Гърция, Северна Македония, Сърбия и Албания.

Всички Дати

• 13 Октомври 2020 17:00